menu

Зима – час свят і прогулянок по, якщо пощастить, засніженій природі ❄.

Приємні емоції та свіже повітря це чудово, проте варто пам’ятати, тривале перебування на морозі може стати причиною переохолодження й навіть обмороження☝.

Обмороження– це пошкодження тканин тіла, викликане впливом низьких температур. Найбільш вразливі до переохолодження діти. Це пояснюється незрілістю в організмі малюків механізмів теплорегуляції і теплопродукції.

Малюки до року не тремтять від холоду. Це означає, що зігріти самі себе, вивільняючи енергію шляхом м'язових скорочень, вони ще не здатні. Тому у маленьких дітей набагато швидше, ніж у дорослих, спазмуються судини шкірних покривів і настає гіпотермія. Шкіра дитини набагато чутливіша за шкіру дорослої людини. Зчаста малюк відчуває, що сильно змерз, коли вже настає досить сильне обмороження.

Почервоніння відкритих ділянок під час прогулянки – нормальна реакція судин шкіри на вплив навколишнього середовища. Тривожна ознака – раптова блідість шкірних покривів, що може свідчити про розвиток обмороження.

Як уникнути неприємностей?

✅ беріть на прогулянку термос з теплим чаєм;

✅ проводьте час з дитиною активно, більше рухайтеся;

✅ правильно підбирайте одяг. Він має бути теплим, натуральним, дихаючим, багатошаровим і вільним. Також потурбуйтеся про хороше взуття.

Якщо ваш малюк веселий і активний, з рожевою шкірою, рум’яними щічками та теплими ручками - турбуватися про переохолодження лише через прохолодний носик не варто.

Пам'ятки "Соціально-правові та кримінологічні наслідки пандемії  та шляхи їх усунення":

Пам'ятка 1 Чого слід уникати, щоб не стати жертвою обману.pdf

Пам'ятка 2 Як суб'єктами підприємництва уникнути корупційних ризиків у пріод пандемії.pdf

Пам'ятка 3 Як не стати жертвою крадіжки у пріод пандемії.pdf

Пам'ятка 4 Як убезпечити себе від побутового пиятства у період пандемії.pdf

Пам'ятка 5 Куди звертатися у разі проявів домашнього насильства.pdf

Пам'ятка 6 Як не стати жертвою насильницького злочину у період пандемії.pdf

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

діти яких відвідують КЗ «ЛЗДО № 11  «БЕРІЗКА» у період адаптивного карантину

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

  1. Перш ніж привести дитину в заклад дошкільної освіти, зверніть увагу на стан її здоров`я. За найменших підозр у дитини та членів усієї родини захворювань  (ГРВІ, нежить, підвищення температури тощо), необхідно залишити дитину вдома, звернутися до сімейного лікаря, прийняти міри самоізоляції та обов’язково попередити вихователя групи.
  2. Завжди надавайте вихователеві правдиву інформацію стосовно стану здоров’я дитини та членів родини.
  3. Дотримуйтесь режиму роботи закладу: приводьте дитину до ЗДО своєчасно з 7.00 -7.30 до 8.00, зберігаючи соціальну дистанцію з працівниками та іншими батьками 1,5 м. Уникайте скупчення людей в громадських місцях.
  4. Ранковий прийом дітей здійснюється вихователями на території ЗДО (на майданчиках вікових груп). Вранці дітям проводиться температурний скринінг. Діти з температурою тіла понад +37,2°С та з ознаками респіраторних захворювань будуть відсторонені.
  5. Батьки, або особи які їх замінюють, що супроводжують дитину на  території закладу повинні бути в захисних масках з покритими носом та ротом, відповідно до карантинних вимог.
  6. Попередьте вихователя, якщо у вашої дитини можливі алергічні реакції на миючі, дезінфікуючі засоби та антисептики.
  7. Забороняється приносити з дому іграшки, їжу, ґаджети та інший матеріал (олівці, книги, тощо), окрім особистих речей та засобів гігієни: одяг, змінне взуття, паперові та вологі серветки, головний убір.
  8. Надайте вихователеві свій достовірний мобільний номер телефону або інших членів родини для зв’язку у разі виникнення непередбачуваної ситуації (погіршення стану здоров’я дитини, тощо). 
  9. З метою отримання оперативної інформації про зміни в організації роботи ЗДО (режим, освітній процес тощо) щоденно переглядайте офіційний сайт закладу,  сторінку Вашої групи в Viber, де буде розміщено актуальну інформацію.
  10. Для вирішення нагальних питань, отримання інформації стосовно роботи закладу звертайтесь до адміністрації  в телефонному режимі або он-лайн.         Контактний телефон ЗДО № 11: (05745)7-12-83;          

e-mail:  ldnz-11@ukr.net

  1. Дотримуйтесь режиму обмеженого перебування дитини в громадських місцях.  Це є небезпечним для її здоров’я навіть під час послаблення карантину.                    
  2. Шановні батьки! Лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти власне здоров`я та здоров’я  дітей! Здоров`я дитини та кожної  родини  – це головне!

Вдячні за розуміння і підтримку!

Консультація для батьків

ПРАВИЛА ШВИДКИХ РАНКОВИХ ЗБОРІВ В ДИТЯЧИЙ САДОК

Полегшите життя малюкові і звичайно собі!

«Ну швидше ж, ми запізнюємося !!» - це слова типові для більшості сімей по-вранці. Як допомогти малюкові швидко зібратися?

Якщо Ви навчите дитину швидко і дуже легко прокидатися, після, робити всі необхідні справи, то Ви полегшите йому і шкільну, і студентське життя. Які правила варто дотримуватися?

Режим дня

Здоровий сон і достатня його кількість - запорука хорошого ранку. Намагайтеся укладати чадо в один і той же час, і навіть у вихідні зрушувати режим максимум на 40 хвилин. В цілому тривалість нічного сну для дошкільника повинна становити 10-11 годин. Щоб дитина краще заснув, за годину до сну виключіть з його раціону важку їжу, а зі списку розваг -активні гри, мультфільми та гаджети.

Приємний ритуал

Незмінна річ у формуванні режиму дня - це ритуали. Придумайте що-небудь цікаве або радісне, що допоможе підняти дитину з ліжка. Нехай його будить, наприклад, іграшка -  лялька з рукавички або улюблений ведмедик. Можна купити календарик - щоб вранці малюк сам перевертав сторінку або закреслював минулий день. Можна - готувати чашку його улюбленого какао з зефіркой - спеціального, який допоможе прокинутися.

Підготовка з вечора

Мама поспішає на роботу, дитина не може знайти свої колготки або одягає не ту кофтину. Вона нервує і злиться, він - плаче і робить все ще повільніше. Знайома картина? Проста звичка збирати все з вечора допоможе уникнути ранкових образ. Якщо дочка прискіпливо вибирає плаття, в якому піде, зробіть це перед сном і домовтеся, що передумувати вранці не можна. Син звик брати в садок машинку? Заздалегідь визначте, яка буде на цей раз, і поставьте її в передпокої на видному місці. Повісьте весь одяг на стільчик. Для малюків - в тому порядку, в якому її треба надягати: маєчка, сорочка, кофтина.

Весела музика

Навіть психологи запевняють, що музика - найкращий спосіб налаштуватися на потрібний лад. Складіть добірку з улюблених дитячих пісень і включайте щоранку. Тільки не дуже голосно, адже різке пробудження - стрес для організму. Можна розучити кілька танцювальних рухів - буде і веселощі, і зарядка.

Позитивна мотивація

Якщо дитина не дуже любить сад, придумайте щось приємне, що його буде чекати по дорозі туди. Наприклад, можна розповідати йому невеликі цікаві історії. Брати з собою шматочок хліба для пташок по дорозі. Обговорювати, що цікаве будете робити ввечері. Головне, щоб новий день вже з ранку обіцяв якісь радості.

Правильний настрій

Часто збори в садок проходять повільно і нервово через те, що чадо просити залишити його вдома. Або забрати раніше. Або цікавиться, коли, нарешті, вихідні. Не варто підтримувати ці розмови, лаяти дитину або вмовляти. Налаштуйте його на діловий лад: у мами - робота або домашні справи, у чада - сад. Тому треба швидко зібратися і йти. 

Використання таймера

Дітям складно організувати свій час. Так що там, навіть нам, дорослим, це не завжди легко. Ситуацію виправить таймер або пісочний годинник. Дві хвилини - на чистку зубів, п'ять - на одягання, десять - сніданок. Можна ввести і приз - зібрався швидко - подивишся коротенький мультик. Незабаром малюк звикне укладатися в потрібний час і буде збиратися швидко і охоче.