Педикульоз – паразитарне захворювання шкіри, викликане вошима. Педикульоз частіше розвивається при несприятливих гігієнічних умовах, неохайності, у місцях проживання великого скупчення людей (гуртожитки, казарми, в’язниці).

Насторожувати повинні наступні симптоми:
• Якщо дитина відчуває лоскотання і відчуття повзання у нього по волоссю, особливо навколо вух і на потилиці.
• Він часто скаржиться, що чухається голова.
• При огляді видно маленькі кірочки («болячки») на голові.
• Дитина чеше голову уві сні.

ЛІКУВАННЯ
Може знадобитися до двох тижнів, щоб позбавитися від вош. Ті члени сім'ї, у кого завелися воші, повинні пройти курс лікування, але не треба застосовувати спеціальні засоби, якщо воші не виявлені.
Засоби від вош випускаються у формі шампунів і лосьйонів (педикулин, педилин, антибіт, параплюс, нитти-фор, вода чемериці). Усі хімічні препарати такого типу потенційно токсичні, якщо їх неправильно використовувати, тому треба точно наслідувати інструкцію по застосуванню.
З обережністю і тільки після консультації з лікарем слід використовувати ці засоби у дітей молодше за 2 роки, у дітей, що страждають алергічними захворюваннями (у тому числі бронхіальною астмою), у вагітних і годуючих жінок, а також якщо воші виявляються на бровах і віях. Хімічну обробку зазвичай треба повторювати, але при правильному застосуванні фармацевтичного засобу досягається хороший лікувальний ефект. Обробляйте усіх уражених в один і той же час. Не забудьте пропилососити усі меблі і килими, особливо навколо ліжка. М'які іграшки теж треба обробляти! Щоб очистити від вош щітки і гребені, помістите їх в гарячу воду на 15 хвилин. Поперіть увесь одяг, головні убори, стрічки.

В цілому немає потреби звертатися до лікаря, якщо у дитини воші, але треба пам'ятати наступне:
• Якщо у дитини роздратування шкіри на голові, треба звернутися до лікаря, оскільки в невеликі ранки може потрапити інфекція.
• Зазвичай можна самим позбавитися від вош, як описано вище.
• Пам'ятайте, що не можна застосовувати хімічні препарати, якщо дитині менше двох років. Вичісування вологого волосся — найбезпечніший спосіб вирішення проблеми, а також найдешевший.