menu

Корисна інформація від керівника гуртка малювання

Яценко Наталії Сергіївни

У формуванні особистості малюка дуже велике значення має малювання. Воно приносить неоціненну користь і розвиває як інтелектуальні здібності у дітей, так і їх мислення. Адже в той час, коли діти малюють, включеними в роботу виявляються не тільки зорові, але і рухові аналізатори, що прекрасно розвиває дрібну моторику і пам’ять.

Крім того, при занятті малюванням дитина вчиться уявляти і писати, думати і порівнювати. При цьому запас знань у нього розвивається поступово, що дуже добре в дитячому віці.

Що дають заняття з малювання в дошкільних установах

Нетрадиційні техніки образотворчого мистецтва, що застосовуються в дитячому саду, допомагають малюкам, ще не вміють повністю володіти олівцями та пензликами, не тільки сприймати навколишній світ, але і передавати його через малюнок. Все, що діти бачили на прогулянці, дуже просто зображується на папері з допомогою підручних засобів. Це добре розвиває фантазію.

Листочки, опале з дерев восени, допоможуть зобразити двір, засипаний листям. Потрібно їх тільки опустити в блюдце з фарбою і прикласти до паперу. А відбиток долоньки можна порівняти зі слідами звірів, залишеними на снігу.

Заняття з малювання добре розвивають фантазію дітей і дають можливість для прояву творчості та натхнення, а також почуття краси. При цьому особистість дитини отримує гармонійний розвиток.

Нетрадиційне малювання. Навіщо воно потрібно?

Використання нетрадиційних технік малювання дає можливість розвивати у малюків художнє, а не шаблонне мислення. Навіть, скоріше, художньо-образне мислення, яке безпосередньо пов’язане з творчими здібностями і спостережливістю, а також духовними якостями.

І неважливо, наскільки добре дитина володіє технікою малювання, адже основним тут буде навчити малюків викладати на папір свої думки і почуття, а за допомогою різних фарб передавати свій настрій.

Художнє мислення відмінно розвивається, коли діти фарбами та підручними засобами зображують на аркушах паперу казку. Така форма занять може бути не тільки індивідуальної, але і груповий. Для цього кожному малюкові варто запропонувати зобразити своє розуміння сюжету на певній ділянці загального ватману. Після того як все буде готово, діти з задоволенням вносять доповнення в малюнок, придумуючи цим продовження казки.

Пісочна анімація.

Пісочна анімація – це мистецтво малювання піском, яке дуже швидко розвивається. Популярність пісочної анімації є не тільки в оригінальності та новизні мистецтва, але і в магічності самого процесу. На заняттях з пісочної анімації дітки поступово, крок за кроком, опановують нові навички малювання, лінія за лінією, і вже через декілька занять ваш малюк відчує себе в силі створити, хоч і маленький, та справжній шедевр! Пісочна анімація не лише розвиває образне мислення, інтуїцію та дрібну моторику, а й заставляє дивитися на світ трохи по-іншому- більш уважно, звертати увагу на те, що нас оточує, і шукати хороше у кожній хвилині! Малювання піском приносить величезну користь. Адже не даремно багато психологів і психотерапевтів використовують пісочну терапію для заспокоєння та покращення нервової системи. А дітям такі заняття будуть не лише дуже корисні, але і принесуть море захвату і радості.