МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

ЛДНЗ № 11»БЕРІЗКА» заснований в 1984році.

Вихователь методист – Кожаненко Фаїна Галимівна, спеціаліст вищої категорії, має звання «Старший вихователь», працює в ДНЗ з моменту відкриття.

Зручний графік роботи  методичного кабінету

передбачає доцільне використання робочого часу педагогів

понеділок – 8.00 – 15.00

вівторок  – 10.00- 17.00

середа     -   7.00 – 16.00

четвер     -  10.00 - 17.00

п’ятниця –  8.00 – 14.00

Методичний кабінет в ДНЗ:

–       джерело збагачення професійної компетентності педагогів;

–       центр збору, узагальнення і поширення педагогічної інформації та педагогічного досвіду педагогів;–       центр нормативно – правової, педагогічної, соціальної інформації, що ілюструє результативність діяльності закладу.

Завдання методичного кабінету

·Створення науково – методичних, організаційно - педагогічних умов для безперервного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників.

·Організація системи роботи, спрямованої на активізацію творчого потенціалу  та збагачення досвіду педагогічних працівників.

Виявлення перспективного  педагогічного досвіду та організація його вивчення, узагальнення та впровадження.

·Впровадження в практику роботи дошкільного закладу інноваційних технологій та досягнення найкращого педагогічного досвіду.

·Вивчення стану організації навчально – виховного процесу, умов забезпечення психічного та фізичного здоров’я дошкільників, рівня їх життєвої компетентності.

·Вивчення рівня знань, умінь і навичок дошкільників відповідно до державних стандартів, організації навчально – виховного процесу.

·Інформування педагогів про нові нормативні документи в галузі дошкільної освіти, науково – методичні та навчальні фахові видання.

В нашому  методичному кабінеті:

1.     Зосереджена інформація

-    про нові розробки з психолого – педагогічної літератури;

-   про нормативно – правове та методичне забезпечення системи дошкільного виховання;

-   про кращий  педагогічний досвід.

2.     Складена  картотек, аудіотека за сферами життєдіяльності Базової програми «Я у Світі»  та тематична.

3.     Матеріали доступні кожному педагогу, зручно розташовані, методично правильно та естетично оформлені.

4.     Оформлення кабінету виконано в єдиному стилі, естетично, заохочує до бесід, творчої праці.

5.     Має вичерпну педагогічну інформацію для батьків.

6.     Досвід, який представлений в кабінеті, «провокує» педагогів на творчість, на удосконалення педагогічної майстерності.

Розподіл простору кабінету на зони

–  медіотеки;

–  презентації;

–  колективної роботи;

– індивідуальної роботи.

Наші  надбання:

1.     Розробка системи розвитку творчості дітей  засобами малювання на заняттях та в повсякденному житті(Крайник А.В., Салімон Л.М., Кузурманова Т.М., Кожаненко Ф.Г.), з художньо – мовленнєвої творчості дітей (творча група «Паросток», керівник – вихователь вищої категорії – Коновалова О.О.), з емоційно – ціннісного розвитку дітей раннього віку(творча група «Зернятко» - керівник – вихователь –спеціаліст І категорії Шевченко О.П.), системи моніторингу освітнього процесу( колишній завідувач ДНЗ Кузурманова Т.М.), системи  використання інтерактивної технології в роботі з молодими фахівцями (вихователь – методист Кожаненко Ф.Г.)

2.     Створення  в кожній групі  змістовних центрів творчості, виставок, вернісажів дитячої творчості .

3.     Створення в кожній групі раннього віку центрів сенсорного розвитку, обладнанні сучасними іграшками та іграми,  центри розвитку творчих здібностей.

Методичний кабінет сприяє:

1.     створенню в ДНЗ психолого – педагогічних умов  для розвитку особистості дитини, її моральної саморегуляції, формування цілісного мислення, гуманістичного сприймання;

2.     забезпеченню психологічного комфорту в ДНЗ , соціальної захищеності педагогів та вихованців, позитивної, емоційної насиченості  життя колективу;

3.     забезпеченню індивідуального підходу до кожної дитини, створенню умов  для формування у них мотивації для самовиховання і саморозвитку .